| DeeaDeeyu a întrebat:

Aseara mi-a fost tare rau. Mi s-a aplecat si am fost si deochiata. Mi-a spus o prietena de-a mamei de deochi si mama m-a tras la maini si mi-a dat calciu si magneziu. Ma simt mai bine acum insa am o stare ciudata. Tin sa va zic ca fac si atacuri de panica. Aseara am adormit foarte greu iar de cand m-am trezit am o stare ciudata. Inainte aveam stari de derealizare iar acum sunt mai amplificate. Deja am consultat un psiholog urmand sa merg la el saptamana viitoare. Ce ziceti sa fac? P. s. Eu am si lipsa de calciu... sa fie din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Analize de sânge, diagnostic și tratament!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, hiperexcitabilitatea sistemului nervos poate fi pe fondul unei lipse de calciu/magneziu/potasiu
Nu e nimic grav. Psihologul nu trateaza problemele sistemului nervos (nu este medic) iar deochi nu exista...

| Laura a răspuns:

În primul rând nu asculta de toți nebunii... deochiul nu există. În al doilea rând nu te mai duce la psihologi, sunt doar niște șarlatani, du-te la un doctor. Și în al treilea rând, ia de la farmacie calciu + vitamina D pentru lipsa de calciu.

| utilizator6969 a răspuns:

Salut,esti bine acum?