| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o probleme cam din noiembrie.Intr-o seara (mentionez ca am 16 ani si sunt la liceu si ma trezesc la 5 dimineata)ma durea foarte tare o ureche si am luat un paracetamol ce aveam si eu si pe urma am iesit afara.La un moment dat am simtit o stare foarte ciudata ..In momentul acela am luat-o ca o stare de lesin asta a durat cam 15-20 minute.A doua zi seara aveam teama ca se va intampla din nou si asa a fost imi era tare frica. Dimineata m-am trezit cu aceleasi stari (la ora 5 ) am mancat si nu m-am mai dus la scoala.Cand m-am trezit tot la fel am plecat la urgente. si mi-am facut analizele(nu pe burta goala)toate au fost bune in afara de glicemie care a iesit124 din cauza ca mancasem, am repetat analiza de glicemie peste o saptamana pe burta goala si a iesit 101.In saptamana dintre analize nu mi s-a mai intamplat.Dar peste vreo doua saptamani de atunci, iar am avut o stare de rau de senzatie ca pierd echilibrul de frica.Aceste stari devenind permanente. Dupa ce am terminat analizele mi s-a spus ca este de la urechi.Am fost la ORL si mi s-a spus ca nu am nimic in domeniul ORL.Starile acestea pe care le-am spus continuand permanent insotite si de panica la inghititul alimentelor,am sentimentul ca pierd contactul cu realitate, ca si cum mi-as vedea corpul din exterior.Am tot cautat pe internt si am gasit ca as putea avea atacuri panica dar de ce as avea. Dupa vreo 2 luni care am avut aceste stari permanent am fost la psihologul scoli care m-a sfatuit sa merg la un neurolog.Mama mea spune ca aceste atacuri de panica ar putea fi de la niste certuri pe care le-a avut cu tata mai de mult.M-am dus la neurologie si mi s-a spus sa stau fara griji, si mi-a dat niste pastile numite STRESCLIN COMPLEX.Si la controlul neurologic mi-a gasit reflexele slabe la picioare. Dupa ce am luat timp de o luna aceste pastile, fara rezultat.
Va rog frumos dati-mi si mie niste sfaturi! ce sa fac,unde sa ma mai duc,nu mai suport aceste stari, daca sunt atacuri de panica sau altceva!
Va rog cititi mesajul
MULTUMESC ANTICIPAT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| b0denN a răspuns:

Nu cred ca suntem noi in stare sa-ti dam raspunsul, cel mai bine este sa faci imediat un consult medical!

| Sandu_George_1996 a răspuns (pentru b0denN):

Multumesc pentru sfat!

1 răspuns: