| Alinaintreaba059 a întrebat:

Hey TPU!
Azi am pus mana pe pisoiul meu care are zgarda anti purici. L-am atins cu bluza dar cred si cu mana. Apoi am uitat sa ma spal pe maini. Dupa ceva timp am primit o bomboana(jeleu) si mi se parea ca are un gust ciudat, ca gustul garzii. Dar tot am mancat-o(am deschis-o eu cu mana). Acum ma pot. Pot sa ma intoxic? Oare patesc ceva? Cam in cat timp substanta imi ajunge complet in corp. Mi-e foarte frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce frică ți-e! Nu se intâmplă nimic! E senzatie de panică. Doar gândul te ucide.
Și al meu are zgarduță Foresto, i-am pus si pipetă la ceafă (dublă protejare) si ii smotocesc toata ziua părul creț.)) Ai impresia ca ma dezinfectez de câte ori il ating? E de-al casei. tongue

| Digikey a răspuns:

O sa fuga puricii de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o cantitate infima si nu atat de toxica pentru om.