| Deidara554 a întrebat:

Astazi am primit de dimineata o pisica, are cam 1 luna si ceva.Dar am observat ca are niste purici si vreau sa scap de ei.M-am gandit sa ii pun pudra anti-purici si sa o tin asa cam 2-3 ore intr-un prosop (asa mi-a spus fata de la magazin) dupa aceea sa o spal cu un sampon normal pentru pisici ca sa scape de pudra si apoi sa ii pun zgarda anti-purici sa fiu sigura laughing. Este ok?

Răspuns Câştigător
| oana1238105 a răspuns:

Buna! Tot ce ti-a zis vanzatoare e ok...Am avut si eu pisica si am facut la fel.Dar se pot folosi si picaturi.Se pun dupa la ceafa ca sa nu poata ajunce acolo cu limba, se lasa 2-3 ore, timp in care nu ai voie sa o atingi, apoi se pune zgarda.La inceput va incerca sa isi dea jos zgarda, dar se va obisnui... Sper ca te-am ajutat! happy

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Cel mai bine cumparai pipeta tine mai mult: advantage, fypryst, stronghold etc.

| GabrielaIoana a răspuns:

Da procedezi bine dar ai grija sa nu traumatizezi biata pisica de la atata tamtam in lupta cu puricii. laughing

| Wolfszeitt a răspuns:

Nu cred că o să-i placă, îți spun din proprie experiență. laughing

| AlyLov3 a răspuns:

Da e foarte Ok. Asa am facut eu la catelus! Funda?:-o3