| joe2011 a întrebat:

Hey TPU: azi am vazut niste blande p mine si am descoperit ca am varicela si cica trece in 3 saptamani, ce sa fac sa treaca mai repede (cryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

3 saptamani? Mie mi-a trecut in 2 saptamani cand am avut, si atata mi-a spus si doctorul ca o sa durezethinking

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

14 zile dureaza perioada eruptiva si de contagiozitate, nu ai ce sa faci, perioada bolii nu se poate scurta. Dupa 2 saptamani de la apariti eruptiei ai voie sa iesi din casa.

| dentartes a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, asta e varicela. ai grija ca in primele 9 zile este transmisibila, asa ca incearca pe cat posibil sa nu iei contact cu prea multe persoane. insanatosire grabnica happy

| SomebodyWhoIsHere a răspuns:

3 visezi am avut si a durat doar 2 si joaca-tepe calc uitate la tv sau citeste cateva carti

| MichaelScofieldPB a răspuns:

Imi pare foarte rau de tine dar trebuie sa astepti 3 saptamani sa-ti treaca

| LoveInside a răspuns:

Varicela nu poti sa faci nimic ca sa treaca mai repede asa e varicela cam nasoala sadda na...Insanatosire rapida:d