| RoseAndBiia a întrebat:

Hey TPU!
Azi mi-am facut cercel in ureche. A treia gaura. Adica e prima, care o am de cand am fost mica, a doua gaura care am facut-o acum 2 luni si e total vindecata, si azi am facut-o pe a treia. Problema e ca m-a durut mult mai tare ca a doua si inca ma doare. Si a fost facuta cu pistolul, ceea ce nu e tocmai foarte igienic.Dar a doua gaura am facut-o tot cu pistolul si nu am patit nimic. Dar acum ma doare si daca ating, nu e nimic rosu adica a fost dupa ce mi-a facut-o dar acuma nu mai e nimic. Plus ca trebuie sa il invarti in ureche, si nu se invarte deloc. Ce sa fac in legatura cu asta? Ca am auzit ca se lipeste de piele daca nu il invarti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Probabil ca a nimerit un nerv ceva cand a facut gaura.

| RoseAndBiia explică (pentru Danzell):

Si este periculos?

| Danzell a răspuns (pentru RoseAndBiia):

Singurul lucru periculos e sa nu ti se infecteze din cauza cercelului.
si daca ai nimerit un nerv nu cred ca e periculos.
cel mai grav lucru ar fi sa nu mai simti durere in acea zona a urechii, deci un nimic.