| Mirabella95 a întrebat:

Hey. TPU. Care stiti si ati si incercat nu doar din auzite,o dieta un suc, un ceai, pastile etc pentru slabit. In afara de dieta pe care o stim cu totii ceva pe langa care ar ajuta. As vrea sa slabesc in jur de 5-6 kg. Multumesc. Dau funda!
Ps: fara sport, exercitii dieta astea le stiu si eu. Vreau ceva extra pe langa asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa sport si vei slabi fara probleme.
Dietele nu ajuta decat temporar, dar daca te apuci serios de sport si muncesti 1 ora pe zi, nu te mai ingrasi niciodata.

| Andra9pk a răspuns:

Daca vrei rezultate de durata, nu tine dietele "minune" in care slabesti 10kg intr-o saptamana,pentru ca,in momentul in care intrerupi dieta respectiva kg se vor pune la loc. Ideea e sa slabesti frumos,fara ca pielea si organele sa sufere ( mai ales sa faci vergeturi si piele lasata). Pentru asta trebuie sa ai grija sa respecti mesele zilei,sa reduci grasimile,sucurile,dulciurile,carbohidratii. Organismul are nevoie din fiecare cate putin. Asa este obisnuit. Foarte importante sunt si arderile tale. pe langa "dieta"(adica sa incepi sa mananci sanatos) si miscare, odihna conteaza. Nu exista pastile se slabit, nu exista ceaiuri ca sa te slabeasca. Toate "vedetele" care promoveaza asa ceva, de fapt au tinut un regim sanatos si au facut miscare, ori operatii de liposuctie/aspiratie. Iar antrenorii de fitness care se lauda ca un client de-al lor a dat 3kg jos, pai a eliminat apa.