| MiHaitza_BoBytza_1998 a întrebat:

Salutr TPU! am 58 de kg si sunt supraponderal pentru varsta mea. Ce exercitii fizice sa fac ca sa slabesc in jur de 10-15 kg? Nu vreau sa consum anumite pastile sau altceva, pentru slabit. In schimb nu mai mananc paine si nu prea mai mananc seara. nu stiu sa imi spuneti o dieta + exercitii fizice. Dar de preferat as vrea sa fac niste muschi abdominali (patratele)laughing Ms.muuult. DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| Psychothic a răspuns:

Salut,in primul rand ai putea face de exemplu : inot, alergat cate 30-45 minute /zi, sarit coarda si multe altele.
In legatura cu alimentatia niciodata sa nu te tii flamand, mananca cat mai multe fructe, legume, etc.
Evita prajelile si alte mancaruri grase.
Cat pentru patratele, in primul rand ai nevoie sa dai jos grasimea, dupa aceea poti sa te apuci linistit de abdomene, eu ti-as recomanda ''8 min abs'' gasesti pe youtube programul acesta de abdomene.
Spor!

| whein1991 a răspuns:

Salut,in primul rand ca sa faci muschi trebuie mai intai sa slabesti si prin asta ma refer la alergat, saritu corzii si ai putea sa te duci si la sala sa faci cardio, incearca sa faci cate 40 de min de miscare pe zi cel putin si in ritmul acesta in cateva luni (4-5) vei putea slabi. Dupa ce o sa slabesti poti sa te apuci de abdomene pentru patratele.Iar la dieta incerca sa mananci cat mai mult dimineata si cat mai putin seara (in general foarte multe legume si fructe) si daca se poate sa inlocuiesti carnea cu soia. Bafta. Funda?