| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile imi simt urechea dreapta infundata si urechea aceasta, dreapta, mi se pare mai ingusta la intrarea in ea. Ce as putea face ca sa mi se desfunde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| euzictutaci a răspuns:

Problema e ca daca am otita ar trebui sa ma doara urechea..si eu nu simt nimic. o simt doar putin infundata..cred ca am un pic dop de ceara si chestia asta se rezolva usor. oricum mai astept raspunsuri!

| papymeu a răspuns (pentru euzictutaci):

nici pe mine nu m-a durut... incearca sa iti suflii nasul (e cam scarbos) pe ambele nari deodata dar nu tare... si vezi daca auzi un sunet ciudat prin asta iti dai seama daca e doar un dop sau sa inflamat urechea

| Innovation a răspuns:

Incearca sa iti bagi ceai de musetel caldut eu am facut asa si mi-a trecut.Sau mai poti incerca, cu picaturi de urechi. Daca nu trece inseamna ca e ceva mai serios si te sfatuiesc sa mergi la ORL, la medic.Multa sanatate!

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Sigur ai otita du-te la ORL

| papymeu a răspuns:

Si eu am avut problema asta si dupa 3 zile am zis ca e cv serios si m-am dus la medicul de familie si am aflat ca aveam otita big grin deci te sfatuiesc sa faci la fel