| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp ( cam 2 saptamani ) am o stare de greata care apare din senin. 1 saptamana m-am simtit bine apoi weekendu trecut am iesit la un concert ( iris big grin ) si iar mi s-a facut rau... si de atunci au trecut 5 zile si imi e rau incontinuu- starea de greata dar si batai ciudate ale inimii. cred ca bate mai incet sau mai repede si am momente in care respir greu...senzatia asta de rau total as putea sa o aseman cu o stare de frica, de emotie puternica( negativa) cel putin asa o percep eu (uneori). De asemenea imi simt organismul slabit. Obosesc dupa orice lucru pe care il fac cum ar fi sa urc o scara sa-mi fac de mancare, sa cant la chitara. O sa ma duc la doctor dar m-ar ajuta niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LexiiRufus a răspuns:

Cu siguranta ai imunitatea scazuta.desi nu e bine pe timp de vara sa iei vitamine eu zic sa incepi sa iei niste calciu si vitamina c.De altfel ai grija ce mananci si e bine sa mananci putin din de toate si des(5 ori pe zi). Mananca 1-2 oua pe saptamana si branza si lapte.Crede-ma ca te vei insanatosi. Ceea ce ai tu are si legatura cu creierul deoarece te tot gandesti ca-ti va fi rau si etc.Nu te gandi decat ca-ti va fi bine.Succeshappy

4 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

Esti insarcinata.
Sau atac de panica.

| EmEv a răspuns (pentru TreiSurori):

Nu nu sunt insarcinata...

| NonEinstein a răspuns:

Starea asta de frică presupun că se exprimă prin palpitatii, ai putea fi anemică, deci nu e grav oricum du.te la medic pentru confirmare.

| EmEv a răspuns (pentru NonEinstein):

Mi s-a spus ca s-ar putea sa fiu anemica. Inca nu am ajuns la doctor. Luni ma duc sa-mi fac analize de sange etc. si da starea de frica se exprima prin palpitatii... mi se face frica dintr-o data si apoi simt ca nu mai am aer ( asta cand sunt in spatii publice) acasa parca ma simt mai in siguranta, dar totusi nu mi se pare normal. am doar 14 ani. Poate am mai neglijat alimentatiathinking dar sper sa ma fac binehappy