| MarySille a întrebat:

de ceva timp indelungat ma simt obosita si "ametita" transpir mereu ma i-a cu o caldura, apoi simt ceva in gat si tusesc in acel moment simt ca imi i-a respiratia, mananc in prostie de plictiseala si cateodata imi e foame incontinuu, nu stiu ce sa ma mai facsad ma simt "groaznic" in astfel de stari.
Si cand mananc gratar sau carne incepe sa ma doara prin partea de la buric si in stanga si in dreapta apoi ma i-a ficatulsad off ce sa ma fac? si ma cam umflu mereu dar nu stiu de cesad si cand vorbesc cu cineva ma i-a o caldura si incep sa transpir, trebuie sa ma uit in alta parte si nu am stare. m-am ingrasat cam tare si acum incerc sa slabesc. sadsad Crede-ti ca am glanda sau ceva de genul?sad sau trebuie sa ma duc la doctor sa imi fac niste analize? de la ce credeti ca este?
Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este timpul să te vadă cel puțin medicul de familie, analize de sânge, dozările hormonale, etc.
Redu consumul de alimente și multă mișcare fizică zilnică, nu trebuie să fii sedentară.
Nu mai consuma carne grea, băuturi acidulate, mezeluri, conserve, fast-food, tocături și crește cantitatea de fructe și legume proaspete, ceaiuri depurative, pâine integrală, apă plată minim 2 litri pe zi pentru hidratare, etc.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Mai și întrebi dacă trebuie să mergi la medic?
Vizită la medicul de familie, să-ți dea trimitere spre cardiologie pentru a face un EKG (acele călduri și jena în gât se datorează creșterii tensiunii mai mult ca sigur) și alte investigații necesare.
Nu te juca cu sănătatea ta!
Sănătate!

| PetreConstanta a răspuns:

Analize

| venusdoom a răspuns:

Du te la medicul de familie sa ti spuna ce ai sau ce sa faci. cred ca iti dai si u seama ca nu e normal ce ti se intampla:-s