| Melanyxyz a întrebat:

Hey TPU., de curand m-am operat de apendicita si vrioam sa stiu daca sunt normale reactiile care le am, de exemplu am dureri de cap si de spate...plus niste dureri, nu foarte mari de burta. E normal? happy Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Mie mi s-a spus ca ma durea capul din cauza faptului ca l-am miscat mult in timpul operatiei, si de obicei nu ai voie. Iar burta si spatele te doare probabil din cauza anesteziei.

| BlackandWhiteMady a răspuns:

Durerile de burta sunt normale fiindca corpul tau isi da seama ca lipseste ceva din el si acel ceva e apendicitalaughing, iar durerile de spate pot proveni de la anestezie fiindca de curand anesteziile totale se fac in coloana, doar daca nu ai cerut anestezie locala, iar in legatura cu durerile de cap poate fi oboseala si stresul acumulat de dinainte de a face operatia. Oricum nu ai putea sa te simti ca in rai de la cateva zile sau dupa o saptamana de la operatie fiindca dureaza pana corpul se acomodeaza si isi revine.