| alinafrumusika a întrebat:

Am o problema sad, cand imi vine menstruatia am dureri mari crying de spate, burta etc cum sa fac sa scap de ele? De ce am dureri? Precizez ca de cand m-am operat de apendicita durerile sunt insuportabile crying crying dar..mai am o problema cand imi vine......vine in cantitate mare crying Acum o luna m-am operat de apendicita la cel mai bun doctor din Braila. happy

Răspuns Câştigător
| RyGoLeTa a răspuns:

Algocalimn fiole pastile, eu daca nu as avea algocalmin as muri mai ales ca eu am si o problema cu gingia si dureri mari de tot am si algocalminul este cel mai bun.Mai poti incerca cu nurofen forte, sau ibuprofen{pastilutele alea roz}. Sper ca te-am ajutat! By33!

| alinafrumusika explică (pentru RyGoLeTa):

Multumesc pentru raspunuri o sa incerc... poate nu o sa mai am probleme.

15 răspunsuri:
| eXpreSSss a răspuns:

Hmm...pai nu este normal sa te doara? Nu stiu ce sa zic Prietena mea foloseste traditionalul Algocalmin fiole, si o calmeaza, acum depinde si de organism.

| alinafrumusika explică (pentru eXpreSSss):

Pai..este normal sa ma doara dar nu cum ma doare pe mine sad
Multumesc pentru raspuns o sa incerc poate o sa mi se rezolve problema happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să ți se facă un masaj reflexo, și imediat te lasă durerile.Este un punct special pentru dureri menstruale.

| alinafrumusika explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am inteles laughing tu glumesti sau zici adevarul? laughing Cum sa fac masaj? laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alinafrumusika):

Normal că zic adevărul, nu am chef de glume

| alinafrumusika explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok mersi pntr sfat.Mai am o intrebare. unde ma duc sa fac acest masaj? Trebuie sa ma duc la un doctor care se ocupa cu asa ceva? Dar nu prea cred ca o sa ajung eu in situatia asta oricum ma voi documenta despre sfatul tau

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alinafrumusika):

Da de preferat la un meseur, maseuză nu la doctor. Sau poți tu singurică să î ți faci automasaj cînd ai durerile menstruale, sau roagă ți prietenul să î ți maseze tălpile, și zona aceeea a piciorului. Numai bine. Tu nu esti din Bucuresti nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze maseur

| alinafrumusika explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt din Bucuresti dar am locuit si in judetul Braila

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alinafrumusika):

Dacă ai vreodată chef de masaj și vrei să î ți fac să î mi spui.

| alinafrumusika explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sigur nu o sa am nevoie big grin

| codrinstefan2103 a răspuns:

Încearcă ulei din semințe de in. Am o colegă care leșină când îi vine și doar cu asta se poate ține pe picioare + că-i și reglează menstruația. Vezi la un magazin naturist dacă găsești și roagă vânzătoarea să-ți dea mai multe detalii.

| alinafrumusika explică (pentru codrinstefan2103):

Multumesc pentru raspuns.O sa incerc poate..cine stie o sa fie bine