| anoonym a întrebat:

Hey tpu.de dimineata am mancat niste kubeti iar acum nu mai pot de stomac, am arsuri dar nu in continuare.ps:am mancat kubeti pe burta goala adica nu mancasem nimica inainte! vreau ceva niste ceaiuri sau tratamente naturiste daca s-ar putea! cat de repede posibil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ceai de chimen, anason, caldut.

| Danysan a răspuns:

Poti sa mergi la Farmacie pentru asta dar iti recomand niste ceai de Tei, Calmeaza si te linistes-te.VEzi ca tu singur iti faci prb la nivelu stomacului. Incearca sa Mananci alimente bogate in Vitamine si sa ai un program in Mesele Zilnice.

| Miire a răspuns:

Draga omule, alea sunt doar CHIMICALE! Nu sunt sanatoase absolut deloc. Alta data sa nu mai mananci, absolut niciodata. Ca sa iti treaca ia Nurofen sau Ibalgin. Sunt cele mai bune. O sa iti inceteze durerea in aproximativ 15 minute. :*. Sa te faci bine si sa nu mai mananci toate rahaturile, fiindca multi au ajuns in spital de la alea happy.

| lovermantk a răspuns:

Poti sa-ti iei de la farmacie vreo 2-3 tablete de maalox, dicarbocalm, gaviscon de care vrei le iei in cursul zilei si nu o sa mai ai probleme.