| KendyforAll a întrebat:

Este o intrebare pentru cei care au ochelari de vedere si au lentila cu antireflex.Cat a costat in cazul vostru lentila cu antireflex?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Aprox.100lei dar depinde si de valoarea dioptriilor, de materialul lentilei, de firma producatoare!

2 răspunsuri:
| al3 a răspuns:

260 lei.

| Chawki a răspuns:

Indice refractie Producator Tratamente lentila Diametru lentile Domeniu
sfera/cilindru Pret
1.5
lentile Italia

antireflex inclus (4 straturi) (-)Ø 70 (+)Ø65 4 / 2 100 lei
lentile HOYA antireflex inclus (4 straturi) 135 lei
lentile HOYA antireflex inclus (6 straturi) TRANSITION VI 155 lei
lentile HOYA
antireflex inclus (8 straturi) + TRANSITION VI + tratament oleofob & hidrofob (-)Ø 70 (+)Ø65 4 / 2 180 lei
1.6
lentile HOYA

antireflex inclus (6 straturi) (-)Ø 70 (+)Ø65 4 / 2 250 lei