| Ely3434 a întrebat:

happy Eu am facut sport de performanta si m-am lasat pentru ca am probleme cu coloana si port un corset. Cand faceam sport aveam patratele, dar acum am inceput sa ma ingras, cu corsetul nu pot nici sa-mi, leg siretul deci nu fac nimic. Eu fac chinetoterapie +abdomene in fiecare zi. Am 3 intrebari :
1. Nu am multe grade la coloana.,nu stiu exact ( doamna de la chinetoterapie a zis ca nu stie de ce mi-au dat corset ). Cei care au avut probleme la coloana, cat timp, ati purtat corsetul ca nu -l mai suport? crying
2. Daca fac abdomene zilnic pot sa-mi mentin patratelele? ( nu am chiar patratele dar nu am, burtica ) laughing
3. Si daca merg cu rolele as putea sa mai slabesc? ( m-am ingrasat cateva kg, 3 cred si as vrea sa le dau jos ). Dau fundita :* Mai ales pentru cei, care imi dau mai multe informatii despre cat ar trebui sa port corsetul. Dupa vacanta o sa-mi fac radiografia de 6 luni, dabia astept sa vad cat mai port, corsetul. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elyn a răspuns:

In mod normal, corsetul se poarta 6 luni,daca, Doamne fereste, rezultatele radiografiei, nu sunt cele asteptate, il mai ti 3 luni. Ai grija de sanatatea ta, patratelele vor aparea iar, adbomenele solicita si coloana, poti merge pe jos, sa poti scapa de cele 3 kg, multa sanatate si rabdare, totul se rezolva!

| Ely3434 explică (pentru elyn):

Mersi frumos :* Mi-ai facut ziua mai frumoasa big grin :*

1 răspuns: