| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Ieri am adormit cu geamul deschis si cand m-am trezit aveam ochiul stang umflat in partea de jos. Ce poate fi si cum se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Da-ti cu kanamicina oftalmica, este special pentru ochi

8 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Te-a tras curentul...

| Violleta2022 a răspuns:

Poti avea ochii umflati da la renetia de apa, probleme cu rinichii, sau chiar ulcior la ochi.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Violleta2022):

Atunci de ce e doar la un ochi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Poate iti iese ulcior!

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Si ma doare.

| FaraNumePls a răspuns:

Buna! Te-a tras curentul. Încerca să dai cu crema. Da cu putina apa pe acesta. O să îți treacă de la sine in parcursul a 1-2 zile.

| BlankWhite a răspuns:

Comprese cu apa calduta cu niste dischete demachiante sau vata (apa sa nu fie fierbinte, nici calda).

| LostInTheChaos a răspuns:

E conjunctivita. Poti sa faci ceai de musetel, sa inmoi acolo o compresa din bandaje si sa ti-o pui pe ochi