| Clarissaaz a întrebat:

ieri am fost la dentist pentru o masea ce ma durea raw si cand am ajuns acolo plangeam deja in sala de asteptari cand am intrat imi era o firca si m-am pus pe scaun dupa ce s-a uitat la masea a zis ca trebuie curata si sa puna un pansament si a venit la mine cu freza aia [polizoru] da fara nimic fara spray fara nimic si am plecat dupa scaun deoarece mie imi e frica mai mult decat orice de freza aia si aseara m-a durut mai raw ca niciodata maseaua m-am culcat la 5 dim....si am promis ca azi ma duc la dentist dar mi-e super frica va rog ajutati-ma cui i-a mai curatat maseaua cu polizorul ala? cum e? doar raw? plz raspuns urgent trebuie sa fiu acolo la 2 deci urgentcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Pimpux a răspuns:

Ce e "raw"? adica te doare crud?

| Clarissaaz explică (pentru Pimpux):

Ma doare raw adica nu mai suport...

| Pimpux a răspuns (pentru Clarissaaz):

"raw" este cuvant romanesc? te rog sa ma scuzi, dar nu inteleg

| Clarissaaz explică (pentru Pimpux):

Bine mah nu intelege daca ai venit aici sa faci panarama poti sa pleci da asta este o problema foarte serioasastraight face

| Pimpux a răspuns (pentru Clarissaaz):

Cum adica sa fac panarama? pai daca nu inteleg ce spui. Oricum nu mori de la dentist si daca chiar te doare, iti face injectie, amorteste gura, 2-3 ore o sa simti amorteala si gata.

| Clarissaaz explică (pentru Pimpux):

Pai si eu credeam ca imi face dar ieri nu mi-a facut nimicsad

| Pimpux a răspuns (pentru Clarissaaz):

Pai spune`i sa iti faca ca te doare, ce e asa complicat?

| Roxaanaaa a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema. Nu ai de ce sa te temi happy Si mie mi-a facut cu acel aparat si nu m-a durut deloc abia ca il simti. Stai linistita e mai bine sa te duci la dentist decat sa stai si sa ti se strice mai tare maseaua si sa suporti acea durere.

| Clarissaaz explică (pentru Roxaanaaa):

Esti sigura ca nu doare? Nu atinge nervul mie mi-e frica raw nu am incercat da mi-e frica

| Roxaanaaa a răspuns (pentru Clarissaaz):

Nu, nu atinge nervul. Si da sunt sigura ca nu doare big grin Eu sunt deja obisnuita sa fiu atinsa de acel aparat si nu mi-e deloc frica de el. O sa vezi ca am dreptate happy