| LovKid a întrebat:

Hey TPU!
Ieri am observat ca am in zona incheieturi maini niste pete rosi...nu sunt cateva sunt multe dar grupate...azi vad ca au aparut si pe cealalalta mana dar si in zona degetelor.
Sunt niste pete rosii nu foate mari...nu sunt umflate ...sunt sub piele.si ma mananca ingrozitor!
Acum vad ca incep sa apara si pe corp!
Ce am? help me!
Ce remedi imi recomandati?
Mama spune ca e de la mancare. dar nu am mancat ceva in ultima vreme neobisnuit...doar mancare de care am mai mancat!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Cel mai probabil este o boala eruptiva a copilariei, dar nu e exclusa nici o alergie. Ar fi bine sa mergi la medicul de familie pentru un consult. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/boli/rujeolapojar-sau-cori
http://www.i-medic.ro/boli/rubeola-sau-pojarul-german
http://www.i-medic.ro/boli/scarlatina
Multa sanatate!

| dulceatalui a răspuns:

Intreab-o pe mama ta daca ai avut Rujeola. aceasta este o boala a copilarie se va vindeca de la sine ...in caz ca nu ai rujeola ar fi bine sa mergi la un medic pentru un consult serios! insanatosire grabnica >big grin

| Maidanezul a răspuns:

Intoxicatie alimentara posibil.Re fuga la dermatolog si zi ceva rugaciuni sa fie si bun cauta unul mai batrin pe la 50-60 ani ca aia au dat pe la scoala.