| Nicoleta_Roxana_1980 a întrebat:

ieri la scoala au venit niste oameni cu Pizza am mancat si aproape toata scoala e in spital cu sa fac sa intru si eu in spital (mam imbolnavit si eu) dar nu am intrat in spital

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Tu crezi că spitalul este ca o tabără, stai acolo cu toți colegii și vă distrați?

Sau poate crezi că este ca în filme, o cameră impecabilă doar pentru tine, plină cu flori și baloane, cu vedere către Central Park, unde ți se aduce mâncarea la pat când apeși pe un buton.

Spitalul în România este o experiență îngrozitoare. Oamenii care au întradevăr probleme și sunt internați ar face orice să scape de acolo.

Ai fost măcar vreodată să vizitezi pe cineva la spital? Ai petrecut jumătate de oră într-un salon cu 20 de oameni care produc toate sunetele și mirosurile imaginabile și neimaginabile?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai probleme psihice? Sau de ce vrei in spital?

| Nicoleta_Roxana_1980 explică (pentru suntserios):

Anumite probleme de sanatate si...

| CuriousStuff a răspuns:

Te duci la psihiatru si ii zici ca vrei sa intri in spital, o sa te bage el, dar pentru alte probleme, nu din cauza ca ai mancat Pizza.

| Deliiiia a răspuns:

Probabil au toxiinfectie alimentara, cu manifestari foarte neplacute, fii fericita ca ai un organism puternic! happy