| adrili10 a întrebat:

imi puteti spune cum ar trebui sa mananc si ce ca sa slabesc.Si fac sport. FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, să combini corect alimentele, practică un sport și hidratare.
Succes!
Pa, pa.

| Bogdan_9316 a răspuns:

Sa mananci adecvat, legume, fructe nu trebuie sa mananci grasimi etc... Altii nu au ce sa manance sad ma refer celor ce au. unele persoane mananca doar cartofi.

Cat despre sport daca zici ca faci intreaba-l pe profesorul tau sau antrenor. iti va spune ce sa mananci si ce nu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| DisturbeDd a răspuns:

Cat mai des si cat mai putin. Mananca diversificat, nu manca dupa ora 17-18:00
FARA junk food (si mai bine renunti si la produsele semipreparate)
Multa apa si normal ceva exercitii cardio (jogging)

| iolkop777 a răspuns:

Cat de multe legume si fructe(salate...etc--stii tu despre ce e vorba) trebuie sa faci si cardio dar si exercitii pentru muschi(abdomen si altele, dar mai important e cardio-ul) CARDIO=ALERGAT (sau altceva ceva ce face sa-ti bata inima repede) Daca nu o sa rezisti fara carne mananc-o prajita(mai multe proteine)...Dar cel mai important: dupa ce faci sport asteapta 1 ora (si jumatate) pentru ca nu o sa faci nimic daca mananci imediat dupa happy SUCCES!

| andreeadeea8785 a răspuns:

Pai e simplu!
In primul rand fa-ti un program de masa, adica sa mananci tot timpul la aceleasi ore. SUNT OBLIGATORII CELE 3 MESE!
Evita prajelile, margarina, salamurile. Mananca lactate fara grasimi, paine integrala, bea 2 litrii de apa plata pe zi, nu manca dupa 7, mananca fructe, dar nu in exces (maxim 3 fructe diferite), mananca supe/ciorbe.
Evita E-urile!