| sebitzu007 a întrebat:

Hey, TPU la analize mi-a iesit fier peste limita normala ceea ce am auzit ca poate provoca cancer, diabet etc. si vreau sa stiu si eu niste alimente care mananca fierul din organism, alimente ce reduc absortia fierului in organism si alimente cu mult fier.
Multumesc de acum tuturor celor ce ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si eu am avut un exces de fier si mi sa recomandat sa consum multe lichide... acum iti recomand sa consulti medicul de familie in primul rand

| sebitzu007 explică (pentru suntserios):

Ok mersi nu iti dau inca funda astept mai mute rasp si dupa trag o concluzie

| suntserios a răspuns (pentru sebitzu007):

Concluziile trage le mai bine dupa ce vb cu medicul de familie