| amber4u a întrebat:

m-ar interesa si pe mine care stite un mod de a slabit doar ca nu as vrea o dieta cum e ducan. Nu vreau sa slabesc mult doar 4-5 kg am inteles ca e buna apa cu lamaie dar nu prea stiu cum trebuie bauta voi ce spuneti?
am 1.60m si 55 de kg pana acum vreo 2 luni aveam 48-50 kg si am fost plecata de acasa si acolo mi.am c.am schimbat modul de a manca si de atunci m.am ingrasat si nu imi place acest lucru. scuze categoria dar am mai pus intrebare la alta categorie si nu am primit nici un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Dieta cu lamaie consta in a bea dimineata pe stomacul gol o cana de apa calduta, (nu fierbinte) cu apa plata in care ai stors o jumatate de lamaie. Poti sa bei luni de zile dac anul ai probleme cu stomacul... Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si. ai o greutate foarte buna, unde vrei sa mai tot slabesti?
Vrei sa ajungi anorexica? Treaba ta!

| Ingusic a răspuns:

Incearca sa maninci mai multe fructe si legume.....in nici intr-un caz sa nu te infometezi.Din propria experienta iti spun nu duce la nimic bine.Eu eram pe calea de anorexie,nu mai mincam nimic puteam sa beau apa si atit, parul meu lung des si bogat, s-a transformat intr-o groaza, probleme cu sanatatea am. Cel mai bine eu te sfatui sa faci macar de 3, 2 ori pe saptamana ceva sport si sa maninci cit mai sanatos, fara dulce, gras.Rezultate vor fi 100% happy
P.S. citi ani ai?

| amber4u explică:

Am 20 de ani

| Ingusic a răspuns (pentru amber4u):

Incearca sa mmergi la sala si maninc mai rarut si mai dragut big grin