| anonim_4396 a întrebat:

Ma ocup cu sportul de foarte mult timp si am inceput nu demult sa fac exercitii pentru fese (fund).Si azi dimineata cand m-am trezit ma dureau fesele foarte tare...o profesoara imi spusese ca muschii te dor atunci cand cresc. Oare e adevarat? Stie cineva care o fi problema? Va rog mult! Acord funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vladv26 a răspuns:

Stai linistita. E doar febra musculara. O sa dispara in cateva zile.Nu e cu totul adevarat ceea ce a spus profesoara, atunci cand depui un efort mai mare decat ai facut inainte atunci va aparea febra musculara si anume acea durere. Muschi vor creste daca vei avea un surplus caloric. Adica sa manaci cateva calorii peste limita de mentinere, sa mananci in plus pentru a avea din ce sa se creeze muschii.

1 răspuns:
| DarkCrina a răspuns:

Febra musculara.