| BloodyBlade a întrebat:

menstruatia intarzie daca am luat antibiotic(mai exact augumentin, coldrex) mentionez ca sunt virgina si ca am C. M. doar de 2 ani!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Uneori poate să întârzie, mai ales dacă ai fost și răcită. Oricum în primii ani de obicei nu este regulat.

| NatureSelf a răspuns:

Nu apar intarzieri din cauza entibioticilor, mai degreaba, dereglari din cauza mancare, sau a stari tale de sanatate, stii tu, raceala la ovare, asa racesc ovarele, te dor dar to nu mentruezi. Ar trebui sa iti pui ceva calduti acolo jos. si intr-o zii revii.

| raspunz a răspuns (pentru NatureSelf):

Îmi permiți să-ți dau o recomandare? Scrie corect, faci o impresie proastă pentru cine citește.

| dafy a răspuns:

Buna
draga mea ciclul tau menstrual poate nu este inca regulat.eu am de aproape 4 ani si inca nu este regulat, am fost la medic si mi.a spus ca nu este nici o problema.deci stai linistita.

| zuzaa_7068 a răspuns:

Cel mai posibil se reguleazastraight face...

| ubydubydu a răspuns:

Nu cred ca e de la antibiotic, se mai intampla sa intarzie...stai calma nu e nimic grav!