| xXWolfGirlXx a întrebat:

sad Nu stiu ce sa fac, NU imi place cum arat DELOC.Nu sunt inalta,sunt putin mai mica,am ochelari,parul saten deschis, ochii caprui.....eu as vrea sa am ochii albastri si sa nu arat asa.Nu imi place ca parul meu e FOARTE bogat si foarte urat.Asa mi se pare mie.Cum as putea sa fac sa ma schimb? Sau macar o sa mi se schimbe cava in timp? mentionez am 13 ani, si sunt fata.Scuze daca nu am primit categoriacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

O să mai crești!
Acum îți faci probleme aiurea!
Fă baschet, înot și eventual și ceva karate.

| aveam14ani a răspuns:

heii happy kiss
si eu sunt fata, si eu credeam ca sunt "urata" [am 12 ani] dar cu timpul m-am schimbat... tunsoare noua, look nou[gen emo scene].
cu parul se rezolva. il ai des e bine. tunde-te daca crezi ca iti sta bine cauta cum am eu emo-scene cauta pe googlewinking
in vacante iti poti face suvitebig grin [in caz ca nu iti place culoarea parului]. cu ochelarii e o mica problema. trebuie sa ii porti pana trece problema ta.
cu hainele este foarte usor jeans, tenisi, hanorac etc. perfect!big grin

[eu una asa sunt ca zic asa si am parul castaniu si ochii caprui]
iar cand mai cresti iti poti pune lentile de contact albastrebig grin[daca nu iti place culoarea ochilor tai ]. big grin.
nu ma prea pricep ca chestii de genuu' dar sper ca te-am ajutat kiss somn usor!happy

| alex0110 a răspuns:

Eu cred ca daca iti pui o palarie la moda si niste ochelari misto nu vei arata rau. Sa stii ca e uneori bine sa ai ochelari, scot in evidenta ochii si te fac sa pari inteligenta. Nu e o problema sa ai ochii caprui...Nu poti sti ce cred altii despre tine. Capul sus! happy. Daca chiar crezi ca arati rau poti avea si alte avantaje. Lumea nu s-a sfarsit!

| Labyrinth a răspuns:

În general cam toate fetele de vârsta ta se cred urâte şi majoritatea chiar sunt urâte. Nu înţeleg de ce vrei să fii frumoasă având în vedere faptul că la vârsta asta nu-ţi foloseşte la nimic. Eu zic să te mulţumeşti cu ce ai. Oricum pe la 15-16 ani o să-ţi schimbi viziunea asupra felului cum arăţi şi nu numai. Sau vrei să ai un gagic?

| xXWolfGirlXx explică (pentru Labyrinth):

Si nu, nu vreau sa am prieten la varsta asta....nu is nebuna sa vreau asa ceva!

| Xao20 a răspuns:

Du-te la stilist

| xXWolfGirlXx explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi, acum ma simt mai bine. Funda nu vreau sa dau pentru ca toti aveti foarte bune pareri.Va multumeesc mult si va dau pupici tuturor :*

| JustEo a răspuns:

Nu te m`ai ingrijora [-x. Si eu am 13 ani si cred la fel ca sunt cam uratica sigh dar o sa crestem si o sa ne facem frumoasebatting eyelashes, si in plus cine ne iubeste :X, ne iubeste :X asa cum suntem :*winking