| Iosuat a întrebat:

Nu stiu de ce dar in ultimul timp clipesc des, si imi simt ochiul fara lichid sau mai uscat ...pe mine deja incepe sa ma deranjeze.Un sfat va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeliaLavinia1999 a răspuns:

Ti-aic onsumat ochii. Iti recomand sa te duci la doctor(oftamolog) pentru ca ai probleme cu ei (ochii) cu siguranta ai nevoie de ochelarii sau ceva pentru ochii depinde de diagnostic. Nu sta asa fa ceva. Du-te la doctor

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi la farmacie si cere niste picaturi pentru ochi uscati. Stiu ca la un moment dat erau niste picaturi care se numeau "Tears Naturale" si erau destule de bune. Nu stiu daca le mai gasesti, dar daca nu le gasesti pe astea vei gasi altele cu siguranta.
Si intre itmp incearca sa vezi care este problema. Fie ti-ai solictitat ochii prea mult citind, stand la calculator, nu ai dormit suficient, nu te-ai hidratat destul, aerul din camera este prea uscat etc.
Vezi cum iti este dupa ce folosesti o perioada picaturile si dupa ce termini tratamentul. Daca discomfortul continua mergi la doctor.

| Iosuat explică (pentru OoBunnyoO):

Multumesc pentru sfat!

Răspuns utilizator avertizat
| Skizzi a răspuns:

Niste picaturi, nu mai stiu cum se numesc dar sunt special pentru ochii care nu sunt umeziti suficient.