| meandme111 a întrebat:

In ultimul timp am o stare aiurea din mai multe motive. Doar am nevoie sa discut cu cineva dar as vrea cu cineva care nu ma cunoaste si nu il/o cunosc(doar ca mi se pare cam greu sa gasesc pe cineva). Nu stiu ce vreau, ce simt, ce fac si starea mea ii afecteaza pe unii oameni de langa mine si urasc asta. Nu stiu ce sa fac. Un sfat?

9 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Scrie aici tot ce te framanta si noi te putem asculta si putem sa-ti dam sfaturi la toate problemele tale. Nu te cunoaste nimeni asa ca ca esti liber/ă să te descarci.

| Alexuţ02 a răspuns:

Să localizezi problema care te-a adus aici şi să încerci să te împaci cu ea, s-o rezolvi "psihic"

Al doilea sfat ar fi să repari pagubele pe care spui că le-ai cauzat şi să treci cumva peste perioada asta neagră care s-a abătut asupra ta, încearcă să fi diferit şi să nu te mai preocupe trecutul sau persoanele din trecut care au avut un impact negativ asupra ta.

Poţi să te schimbi doar dacă-ţi doreşti asta, poţi trece peste doar dacă vrei, nu stând trist mereu, asta nu-i o soluţie.

| meandme111 explică (pentru Alexuţ02):

Stiu aproximativ problema pe care o am, dar e greu sa trec peste sau sa las trecutul in urma cand il vad in fiecare zi(nu prea am de ales).

| Alexuţ02 a răspuns (pentru meandme111):

Probabil te referi la o relaţie, sau mă rog. intuiesc asta, dacă vrei să treci peste trebuie să te împaci cu tine, dacă eşti împăcat cu tine şi cu acţiunile care au determinat să se ajungă aici o să fie totul ok.

Caută-ţi o iubită la care să ţii dacă vrei să treci peste, doar aşa poţi uita trecutul, înlocuieşti ceva bun cu ceva şi mai bun pentru tine însuţi

| meandme111 explică (pentru Alexuţ02):

Sunt fata)) Scuze daca nu m-am exprimat corect, dar e cu totul altceva.e mult mai complicat, de asta spuneam ca vreau doar sa vorbesc cu cineva.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru meandme111):

Dacă vorbeşti cu cineva, mâine o să fi la fel, trebuie să-ţi rezolvi problema, nu să ţi-o expui în faţa cuiva.

| meandme111 explică (pentru Alexuţ02):

Pai nu stiu cum sa o rezolv si nici nu ma pot obisnui cu chestia asta

| Alexuţ02 a răspuns (pentru meandme111):

Poţi să-mi scrii în privat dacă doreşti să n-o faci aici, o să te ajut cum pot

| meandme111 explică (pentru Alexuţ02):

Mersi