| NumeUtilizator10000 a întrebat:

pe 20 iunie vreau sa fac un plan de dieta si sport. Am urmatoarele conditii:
- nu mai mananc alimente bogate in grasimi, carbohidrati si alte E-uri nefolositoare
- mananc multe fructe si legume + salate cu adaos de branza
- sport 10 minute/zi, intr-o luna la 30 minute/zi
- gimnastica
- spanac
- sucuri naturale
- apa plata
- alte alimente bogate in vitamine si antioxidanti, cu consum aproape zero de grasimi

Ce ziceti de acest plan? E ok sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Eu recomand mai multe proteine de ce? reducerea senzatia de foame,cand slabim nu scapam si de masa musculara,trebuie sa manci legume,fructe mare grija la calorii,carne de porc,peste, pui, lacatate low fat, grasimi low fat, nu eliminarea grasimilor din dieta duce la slabit si restractitia de calorii, eu unu ma simt diferit de cand m-am lasat de dulciuri