| Justmeandmysmile a întrebat:

raceala/gripa poate fi insotita de greata? Fiindca am racit, am nasul infundat si lacrimez, iar dimineata m-am trezit ca am nevoie la baie si dupa aveam o stare de voma/greata si stomacul era agitat.Sau era de la ce am mancat ieri. E adevarat ca de curand am avut 2 zile arsuri la stomac tot din cauza alimentelor. Vreo idee? Dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cutzu35 a răspuns:

Da,raceala poate fi insotita si de greata.
o colega de-a mea a stat 2 zile acasa pentru ca era racita si vomita mereu.
pana cand iti trece raceala ar trebui sa tii putin regim si sa mananci mai sanatos decat de obicei :cartofi copti,peste fiert, supa, sa bei ceaiuri etcc
nu trebuie sa mai mananci mai deloc de la fast-food (in caz ca mananci) mie mi s-a facut rau odata si am fost la spital chiar cu o zi inainte de ziua mea!
fa o baie fierbinte la picioare si ar trebui sa iei si o pastila care sa ajute la burta
pentru raceala este bun coldrex sau vitamina C
sper ca te-am putut ajuta macar cu putin! insanatosire grabnica! pa paaa!

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca ai luat analgezice, antibiotic, iar hrana nu a fost suficienta sau necorespunzatoare este normal sa ai simptome de voma!

| Bia_1042 a răspuns:

Cred ca ai macat ceva stricat ori ai o garipa funda?

| crouchman a răspuns:

Ori ai mancat ceva stricat ori ai o gripa asta pentru ca din astea se intalnesc peste tot