| Zanisoara a întrebat:

Hey TPU,sunt fata,la scoala o sa se faca un vaccin anti tetanos,si o sa ne faca in umar,da eu am niste bubite pe umar,un fel de cosuri,si nu vreau sa vada, ce sa fac? Cum sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Peste noapte nu o sa dispara, in primul rand ca nu stii ce fel de bubite sunt si care e cauza lor, deci nu poti sa aplici ceva asteptand sa treaca, dar nu stii ce problema ai, si oricum, creme minune nu sunt.
Te sfatuiesc sa te duci la un dermatolog, sa vada de ce iti apara acele bubite si ce sunt si apoi iti recomandata tratamentul adecavat si apoi o sa iti treaca.

| hhhapciuuu a răspuns:

Te duci la farmacie si ceri zynerit. in cam 2 zile daca te dai cu solutia aia iti trec de tot. daca nu poti sa te dai cu spirt dar asa trec mai greu