| Joanna12 a întrebat:

Sunt foarte racitasadimi curge nasul(cateodata cand nu este infundat)si tusescsadce nu am voie sa fac? sa alerg; sa ma plimb cu rolele;;;; .......etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaaMaria1995 a răspuns:

Cu siguranta nu ai voie sa alergi, sa te plimbi cu rolele si alte activitati de genul acelora. Iti recomand sa stai in pat, sa bei cat mai multe ceaiuri, sa mananci supe, sa iti cumperi de la farmacie niste picaturi de nas pentru ca acesta sa nu mai fie infundat, iar de asemenea sa nu mai curga si sa iti iei niste pastile de tuse.

Insanatosire grabnica :*

2 răspunsuri:
| miki_4604 a răspuns:

Deficitul de calciu la copii este caracterizat prin: oprirea cresterii si dezvoltarii, transpiratii nocturne abundente, intarzierea ridicarii si sustinerii capului, craniu tuguiat, agitatie in somn, lipsa apetitului, rahitism, picioare curbate, crampe, dureri periodice in abdomen, piept bombat si dureri in oasele pieptului, falange strambe, mici, slabe, raceli frecvente
http://www.tiens-romania.ro/......bere-.html

| daddybombonik a răspuns:

Da ai dreptate nu ai voie in niciun caz sa alergi sau sa te plimbi cu rolele sau orice activitate de genu'. Poti incerca o plimbare inceata dar sa nu te obosesti prea tare. Mananca supe, ceaiuri calde cu miere si lamaie, multe fructe si legume, usuroi cat de mult[dusman al racelii]Si ai putea intreba la farmacie ce ar fi indicat sa iei. Ei iti vor spune exact.

Fa-te bine cat mai repede!:*