| Betty18 a întrebat:

Daca iti provoci voma odata pe zi sau odata la doua zile(cand mananc mai consistent sau cu grasimi), timp de o luna cam in cat timp poti deveni anorexica sau bulimica? trebuie mai mult de o luna? Am 60 de kilograme, si 1, 6o, si vreau sa slabesc in doua saptamani macar 5 kg. nu ma intereseaza daca nu e buna metoda, vreau doar un raspuns. Scutiti-ma de sfaturi!

Dupa ce m-am intors dupa o luna acasa toata lumea m-a intampinat cu vorbe gen " ce te-ai ingrasat ", Inainte aveam 54 de kg. iar acum 60...se vede la burta si la solduri... sport nu am timp sa fac...doar 200 de abdomene pe zi care oricum nu ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Nu esti tu un pic cam proasta? decat sa manaci si sa vomiti ce ai mancat(lucru ce iti modif neg starea de sanatate) mai bine nu mananci. iar daca totusi faci acest lucru nu vei deveni anorexica si bulimica(dif e ca aia saracii sunt oamenii bolnavi care nu fac acest lucru dinadins

| Betty18 explică (pentru 23partyboy):

Nu pot sa nu mananc!

| 23partyboy a răspuns (pentru Betty18):

Nu ai o masa iesita din comun, iar daca stai sa asculti toate remarcile din jur sau esti un copil influentabil sau nu ai caracter(numai dezvolt subiectul asta). daca chiar iti doresti sa slabesti consumi mai putine calorii, sa zicem iti faci un meniu zilnic de 800 de cal (gasesti tabele calorice pentru orice aliment vrei pe net, astfel incat iti poti face dieta cu ce vrei tu chiar si cu prajeli sau mai stiu eu ce, atata timp cat nu depasesti cant de cal) si combini cu 30 de minute de miscare(exercitii pe care iarasi le gasesti pe net, exercitiile pe care le-ai facut nu au dat efect fie din cauza ca mananci prea mult fie erau de intensitate mica) in plus te hidratezi intensiv(3-4 l ) si eventual iti iei de la farmacie lcarnitina(e relativ inofensiva. dar nu iti recomand defel tot felul de "tablete" de slabit) si daca te tii de treaba intr-o perioada scurta revii la masa pe care ai avut-o.alta solutie reala nu exista. ah si nu e nevoie sa iti distrugi sanatatea constient pentru 3-4 kg