| Kamii96 a întrebat:

Hey. Vreau sa ma ingras (cat mai repede) am 18 ani si 40kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca dadeai si inaltimea te trimiteam pe un site unde puteai afla greutatea optima la varsta ta.

| neutrino a răspuns:

Si inaltime, cat ai? Oricum este cazul sa mergi la medic, ceea ce trebuia sa faci mai demult.

| AnaRadu a răspuns:

Sincer ia vitamine si mananca mult. Mergi la doctor ca sa te consulte si sa iti spuna el mai multe. Trebuie sa consumi 2.000 de calorii pe zi. Asta este limita normala si nu mai putin.

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Mănancă seara dupa ora 22:00 alimente care contin multe calorii Ex: dulciuri, shaorma laughing si altele, te vei ingrasa 100% Funda?

| anonimspecial a răspuns:

Daca esti cumva "bat" iti recomand gimnastica

| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Mananca mai multa carne! (poate si McDonald's - daca vrei sa traiesti mai putin laughing) )

| Dayiii96 a răspuns:

Fumezi?

| xPervPufarina a răspuns:

Dupa mine, cel mai bine ar fi sa consulti medicul. Mai nou, nici o solutie 'minune' nu este asa de 'minunata' pe cat pare!

| salud a răspuns:

Hey. Am vazut ca din sfaturile pe care le-ai primit ti s-au recomandat alimente total nesanatoase. Din experienta mea iti spun ca poti lua in greutate atat cat doresti, intr-un mod natural consumand http://goo.gl/UjZ84Q - un aliment sub forma de pulbere nutritiva cu gust placut de vanilie sau ciocolata ce contine proteine, vitamine si minerale. Se consuma intre mese.
Te rog sa-mi spui inaltimea pentru. a putea calcula greutatea optima si a te putea ajuta sa ajungi la greutatea dorita cat mai repede.
Ma bucur sa-ti fiu de ajutor!

| Kamii96 explică (pentru salud):

1,58

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kamii96):

Hey.La 1, 58m.inaltime,greutatea ar trebui sa fie minim 48, ookg.Pe langa cele trei portii de LITE zilnic(cate o masura de pulbere bine dizolvata in lapte gras, iaurt gras, nectar de fructe)intre mese, iti mai recomand http://goo.gl/gfuIE0-3 tablete pe zi cu 30 de minute inainte de masa. Ma bucur sa-ti fiu de ajutor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://goo.gl/gfuIE0-Acesta este linkul corect!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kamii96):

Link corect-http://goo.gl/gfuIE0

| salud a răspuns (pentru Kamii96):

Hey.La 1, 58m.inaltime,greutatea ar trebui sa fie minim 48, ookg.Pe langa cele trei portii de LITE zilnic(cate o masura de pulbere bine dizolvata in lapte gras, iaurt gras, nectar de fructe)intre mese, iti mai recomand - http://goo.gl/gfuIE0 3 tablete pe zi cu 30 de minute inainte de masa. Am avut putine dificultati cu editarea link-ului, de aceea daca ai primit ceva eronat imi cer scuze. Ma bucur sa-ti fiu de ajutor!