| deyutza96_7596 a întrebat:

Heyo TPU!:* problema mea este urmatoarea: as vrea sa dau jos cam 7 kg, si am inceput sa beau capsule de otet de mere, imi puteti spune si ce dieta sa tin ca pana in iunie sa reusesc sa scap de cele 7 kg!?big grin pls, dau >funda::*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Pai trebuie sa bei multe multe lichide si sa mananci cate un pic la fiecare masa (nu cat sa te saturi)
nu trebuie sa te infometezi niciodata
mananca cate o bucatica de ciocolata, si o felie si jumatate de paine
mancarea trebuie sa fie cat mai sanatoasa (incearca mai multe feluri de salata)
si cel mai bun remediu este sportul (basketbool, tenis, fotbal, hambal, innot sau poti merge la sala)
daca nu iti permit banii sau timpul pe care il ai este bine sa iesi in fiecare zi pe afara si sa alergi cel putin o jum de ora

| luiza_8041 a răspuns:

Incearca sa prepari:zatul de la cafeea(IMPORTANT:zatul folosit,dupa ce faci cafeaua iei zatul,NUL ARUNCI), il amesteci cu o lgita, de miere si aplici pe fata cu o paleta de lemn.succes