| Alinaintreaba059 a întrebat:

Heyy! Azi am dat din greseala cap in cap cu un prieten. Tin sa mentionez ca in ultima vreme am dat cu capul in multe locuri.Pe moment m-a durut destul de tare. M-am lovit mai sus de ureche inainte de tampla la cativa cm distanta.
Durerea pare sa ma fi lasat, dar ajuns acasa incepea sa ma doara acolo, sa ma lase, din nou sa ma doara, din nou sa ma lase.
Nu pot zice ca era o durere puternica, am avut si o senzatie de presiunee, dar poate din cauza panicii.
Acum cand ma ridic ma mai doare si apoi, iar ma lasa.
E ceva grav? Nu am vomitat, nu mi-am pierdut cunostiinta, nu am sangerat.
Dar ma doare acum si in partea de jos a cefei, eu fiind lovita sus, dar cam in partea unde m-am lovit(dreapta).
Cand stau pe scaun observ ca nu am nimic, odata ce ma ridic durerea fix in partea aceea apare din nou si apoi ma lasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate este bine sa inveti sa mergi cu capul ridicat, privind inainte... macar asa nu te mai lovesti de nimeni si nimic.

| sierra1 a răspuns:

"E ceva grav? ...ma doare acum si in partea de jos a cefei, eu fiind lovita sus, dar cam in partea unde m-am lovit"

poate n-ar strica un rmn - se citește o oarecare incoerență in exprimare și mi-e teamă să nu fie de la loviturile despre care spuneai