| ஜAliSeeஜ a întrebat:

Heyy TPU am o problemastraight face.De la un timp nu mai pot manca..nu am pofta deloc de macare.Sunt pe cale de a termina raceala si nu mai am pofta de mancare....Slabesc 2kg pe zi...Ce pot face?

Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Oricicum ar fi metabolosmul tau nu cred ca slabesti 2 kg pe zi.In ritmul asta intr-o luna nu ar ramane nimic din tine.
Dar incerc sa raspunsd la intrebare.
De obicei la boala pofta de mancare este redusa. Daca asta ar fi cauza.
POTI manca multe fructe, in special citrice, vitamine care induc pofta de mancare.
Micul dejun e cel mai important si ar trebui sa fie si consistent.
Dar cel mai bine e sa ceri parerea unui nutritionist!