| ஜAliSeeஜ a întrebat:

Heyy TPU am o problemastraight face.De la un timp nu mai pot manca..nu am pofta deloc de macare.Sunt pe cale de a termina raceala si nu mai am pofta de mancare....Slabesc 2kg pe zi...Ce pot face?

Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Ce coincidenta. Aceeasi problema o aveam si eu saptamana trecutalaughing
Eu m-am dus la medicul de familie si mi-a dat o reteta pentru niste medicamente care redau pofta de mancare. Si-au facut efectul destul de repede, intr-o sapt am pus 7 kg din 10 pe care le pierdusem.

| michelia a răspuns:

Cind esti racita e firesc sa-ti scada apetitul, e unul dintre simptome. Nu vad de ce esti asa de ingrijorata daca inca nu te-ai vindecat. Chiar se recomanda doar alimentatie usoara, mai ales supe si legume si e firesc sa slabesti putin.
Asteapta pina te faci bine si monitorizeaza-ti atunci pofta de mincare si greutatea. Nu te panica.

| papusica987 a răspuns:

Wowlove struck
cat as vreaaa sa pot si eu sa ma abtinsad insa nu pot sunt o pofticioasa.

ia niste vitamine pentru pofta de mancare:*

| magazinulDepeBlog a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la medic. Poate este o forma usoara de astenie dar poate sa fie ceva mai grav; numai un medic te poate ajuta.