| TheCreionel a întrebat:

Hi! Am o gramada de cosuri ...pe frunte pe obraji pe nas pe sub nas in barba...si sunt rosii si negre si se vad asa urat! As vrea sa ma ajutati sa scap de ele in cel mai scurt timp! 1 - 2 zile 1-2saptamani. Am incercat tot felul de creme. Mi-am dusparut mi-au aparut inapoi si tot asa. De un an am cosuri dar numai vara trecuta (in 2010) mi-au aparut. Vi se pare normal la 11ani jumate? Va rog sa ma ajutati! URGENT

Funda!:*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheLittleStrange a răspuns:

Este noramal sa ai cosuri (chiar daca mi se pare un pic prea devreme pentru pubertate).E indicat sa nu ii tratezi cu nimic ca se imultesc...Nu inteleg de ce vrei sa scapi de cosuri?! nici eu nu le suport dar nu se poate face nimic in privinta aceasta? Daca te ingrijorezi de aspectul tau pentru un baiat aminteste-ti ca un baiat te acepta si cu bune si cu rele si cu frumoase si cu urate.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee ,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| alyna a răspuns:

Este normal! si mie tot la 11 ani mi-au aparut sib crede-ma ca am incercat la creme, dar mi-au disparut cu timpul dar mi-au ramas urme iar pentru ele folosesc Zineryt, apa termala si niste pastile recomandate de dermatolog!

| TheCreionel explică:

Hai nu mai spune, eXtrike, chiar asa de destept/desteapta te crezi? M-am grabit rolling eyes!

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut foarte multe coșuri si iți recomand un tratament care sigur o sa funcționeze si pentru coșurile pe care le ai tu.
Tratamentul anti-acnee il am de la un doctor dermatolog foarte bun si e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.
In câteva zile de folosire a cremelor, tenul meu a devenit mai curat vizibil si coșurile si punctele negre au început sa se usuce. Treptat, s-au uscat complet si am reușit sa scap de toate coșurile si punctele negre.
La mine a funcționat super bine produsele anti-acnee cu 100% ulei pur de arbore de ceai, iți recomand cu ceea mai mare încredere daca încă ai probleme cu coșurile

| eXtrike a răspuns:

Pentru ca nu scrii corect, voi scrie-ti maine o sa dau vizita la domnul presedinte, total incorect, se spune Maine o sa-l vizitez pe domnul Presedinte...
Google Translate nu ofera traducere pentru limba tiganeasca!