| John90 a întrebat:

Hi asi avea si eu nevoie de un mic ajutor am o problema cu caderea parului imi pica foarte mult par cand ma spal pe cap cred ca radacina firului de par nu este foarte buna stiti vreo un remediu am parul destul de rar desi am 22 de ani probabil se mosteneste din familie nici taicamiu nu are foarte mult par in cap,nu folosesc decat foarte rar fixativ in rest nimic altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ButterflyGy a răspuns:

Iti recomand Alpecin, e un sampon nemtesc, la mine a mers. Il gasesti doar in farmacii. Mai poti face saptamanal masca de par din galbenus de ou, olei de masline si miere de albine. O tii 5-10 mine in par inainte de baie.

| John90 explică (pentru ButterflyGy):

Spune-mi te rog mai multe despre Alpecin miroase bine? cat despre galbenus de out si alte chesti am auzit si eu dar nu sunt curios sa incerc cu asa ceva vreau ceva medicinal...

| ButterflyGy a răspuns (pentru John90):

E un sampon ce miroase destul de bine, nu are un parfum neobisnuit. E putin riscant sa incerci cu pastile fara se iti fie recomandate de un medic dermatolog, pentru ca foarte multe au reactii adverse (gen: ingrasa sau darstari de somnolenta). eu zic sa incerci samponul, daca vezi ca nu are nici un efect, e mai bine sa vezi un dermatolog.

| John90 explică (pentru ButterflyGy):

Ok mersi o sa ma uit in farmacie dupa el

| ButterflyGy a răspuns (pentru John90):

Sper sa iti fie de folos.

5 răspunsuri:
| Ioana_9532 a răspuns:

Sau poti incerca samponul REVALID, se gaseste tot la farmacie, e unpic mai scump, dar merita big hug :* este in jur de
40 de lei