| Anaa939839393 a întrebat:

Hi! De cateva zile am o problema. Am ca o usturime in gat, gatul mi se usuca foarte rapid, dar nu ma doare deloc gatul. Cand beau apa, acea usturime pur si simplu trece, iar ceva parca din gat asa, de pe esofag, un aer fierbinte, usuca inapoi. In prima zi, am facut avut temperatura 37.1 si simteam ca si cum un foc imi iese din gura, initial am crezut ca am febra sau ceva, dar dupa ce temperatura si-a revenit, acel "foc" inca il mai aveam. Momentan am fost la medic si m-am astept sa imi fac cateva analize. El spune ca ar putea fi ceva la stomac. Initial am crezut ca ma ia o raceala, dar chestia e ca gatul nu ma doare, pur si simplu se usuca si ustura pana cand ii dau lichide ceva. Cateodata mai fac si o flegma, care imi lasa uneori un gust ciudat. Dupa ce am baut azi un ceai de musetel si galbenele, am simtit asa cum ca simptomele ar disparea, dar peste o ora au reaparut. Astept si cateva opinii dar de asemenea nu ma lipsesc nici de sfatul medicului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| David23445 a răspuns:

Buna eu cred ca sunt niste probleme gastrice cu stomacul sau cu esofagul in general mai mult esofagul provoaca aceste simptome cel mai bine ar fi sa te duci la doctor sa iti faca o endoscopie si apoi o sa isi dea seama ce e ineregula si iti va prescrie tratamentul potrivit si eu am avut aceste probleme acum cateva luni dar am fost la doctor mi-a dat tratament si acum nu mai am niminc el te poate ajuta