| Anaa939839393 a întrebat:

Buna! Am o flegma puternica in gat si azi am inceput sa fac putina temperatura 36, 9-37 (nu stiu daca e temperatura de febra sau doar e ridicata). Din gura simt un abur fierbinte ..in rest nu am numic, dureri musculare, oboseala, diaree, durere in gat..nu am. Ce ar putea fi? Ma simt foarte stresat in ultima perioada… totusi acum 3 ani am fost diagnosticat cu reflux gastroesofagian si ma gandesc ca iar pot avea reflux..ieri am baut un ceai de musetel si m- a linistit, toate simptomele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Flegma nu se generează în gât, ea ajunge în gât din plămâni. Temperatura de 37 este caracteristică bolii de plămâni.

| Anaa939839393 explică (pentru sadrian46):

M am gsndit la o raceala la stomac…

| sadrian46 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Ce înseamnă răceală la stomac? De ce bazezi problemele tale de sănătate pe păreri, pe gânduri vagi? 37 de grade înseamnă o infecție în organism, iar flegma, boală la plămâni.

| Anaa939839393 explică (pentru sadrian46):

Mai mult am nistee stari febrile…cand creste, cand scade temperatura…acum de ex ma simt rece si nu am temp 36, 4

| sadrian46 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Eu nu sunt medic.