| Maya_2359 a întrebat:

Hi`!
imi tai unghiile o data pe saptamana, nu cresc foarte mari sa spui ca trebuie taiate in fiecare, si totusi a inceput sa ma doara degetul mare de la piciorul drept, coltul din dreapta. mi-a pus mama comprese cu rivanol dar il simt cum "pulseaza", a spus ca poate e o infectie si trebuie taiata la doctor.
Voi ce credeti /?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tsunade99 a răspuns:

Unghiile de la picioare nu se taie si in colturi, se lasa drepte, nu ca la maini, asa e normal. Poate ca ai taiat prea mult in colturi si ti-a intrat ceva mizerie, praf sau ceva si s-a infectat. Mai bine du-te la doctor.

1 răspuns:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Are dreptate Puffy.
Du-te la doctor!