| MiReLa_5935 a întrebat:

Hi o prietena si-a pus aparat dentar si sus si jos. si o dor dintii f tare.(cred ca pana ce se va obisnui ). ce sfat ii propuneti ca sa no mai doara dinti si sa se acomodeze cat mai repede.( 13 ani ) fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| kolcov a răspuns:

Sa'l dea jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa doare la inceput.Si eu am si la inceput e tare nasol. O sa ii treaca in circa doua saptamani

| SiMpLa a răspuns:

Mai bine ar face un control pentru a vedea care este problema

| bau0217 a răspuns:

E normal sa te doara

| Äđĺĺ a răspuns:

Pai eu tot am aparat dentar sus jos si il am de 6 ani ( am 13 ani) eu zic la inceput sal porti noaptea pentru a nu te mai durea tare dar diminata tot doare cand le scoti si dupa 6 ani tot ma doare asa ca propun sa-l pui cam cate 3-4 ore pe zi pana isi mai da el drumul big grin

| MiReLa_5935 explică:

Nul poate da josss.