| TheDevilIsHere a întrebat:

Hi TPU! Am nevoie de ajutor is racita, am luat toate felurile de medicamente[ampicilina, paracetamol, ospen, acum iau tusin forte, am luat sirop de patlagina si ink un fel sirop nu stiu de carebig grin, am luat decasept, etc.] si nu mai stiu ce sa iau.am tuse seaca si mi se infunda nasu.in rest nu am treaba. da tusea asta ma omoara.plz help ce trebuie sa iau ca sa imi treaca. dau >fundabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Biter suedez. Daca inveti mai mult, stai la calculator, alte activitati cu consum de energie mentala o sa iti treaca mai greu. Activitatea fizica ( gimnastica, niste greutati mai micute ) o sa te faca mai rezistenta. Daca e viroza degeaba iei antibiotice.

| kareina a răspuns:

Scobeste o ridichie neagra si pune. i zahar a 2a zi bea sucul sau fierbe foi de ceapa cu coji de nuca si bea zeama calduta si inainte sa te culci ia cate o lingurita de miere, mananca citrice multe, supa de pui calduta si...nu te mai indopa cu pastile aiurea.Si este o mare greseala pentru raceala sa inghiti antibiotice.Sanatate multa!

| Lady.Love a răspuns:

Incearca un aerosol, tinctura de propolis, sirop de ridiche neagra sau de hrean pentru tuse.
http://www.okazii.ro/......nitei.html
http://www.okazii.ro/......50-ml.html
Sper ca te-am putut ajuta!

| koko3475 a răspuns:

Bea lapte cald cu miere, ar trebui sa mearga