| SunnyFlame a întrebat:

Hi TPU! am o tuse groaznica!sad si am nevoie de un sirop mai bun...folosesc robitussin da nu e mare lucru de el... |care stiti ceva mai bun [p. s. vreau sa imi treaca cat mai repede ]Dau Funda si vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SVD a răspuns:

Insanatorire grabnica in primul rand...si eu sunt racita, am facut rosu in gat si putina febra, si am o tuse de nu ma lasa sa respir, dar acum ceva timp am descoperit o pastila foarte buna pentru gat:EVITUS.Iti trece imediat.sIRopul nu prea isi face efectul.Intreaba mai bine farmacista, sa iti recomande ceva cu efect.Sa te faci bine cat mai curand!

8 răspunsuri:
| InoKo a răspuns:

Mai intii de toate, imi pare rau de sanatatea in care esti. Dar, daca gasesti in farmacie sirop de patlagina, va fi foarte bine. Iai 3 ori pe zi dupa fiecare masa.In instructie scrie si alte informatii utilitare.
Poti sa mai iei Sekrol pediatric.Se administreaza in caz de focare, tuse, pneumonie, bronsita si evident are un efect garantat.De asemenea il folosesti de 3 ori dupa fiecare masa.Are efect din prima data.Nu te chinui mult cu el, pentru ca are caracter dezinflamator si iti reda o stare de liniste si relaxare in bronhii.Cu asta te-am putut ajuta.
Multa sanatate.

| Anonymus314 a răspuns:

Stodal

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Diandralove struck! Ia mai bine Coldrex Hot Lemon. Ia-l timp de 2-3 zile si gata tusea.Multa BBafta si sa-ti treaca tusea repede^^

| Lala20 a răspuns:

Incearca Stodal (sirop homeopat) sau Mucosolvan. Sanatate! Funda?

| ピンク a răspuns:

Iti sugerez Humex pentru ca este foarte eficient. Serios!

| AcI a răspuns:

Buna eu cand am fost racit si tuseam ingrozitor de aiurea nu foloseam Sirop!
Iti dau un mic sfat treci pe ceaiuri happy (fara zahar )

Ps: Era un sirop bun care se numea ceva de genu: Sirop de raceala si gripa laughing si costa aproximativ 10 lei happy din cate tin eu minte thinking

| Roxiii94 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie de 2 saptamani. Dar cu ajutorul pastilellor care le-am luat mi-a trecut :x. si am fost foarte rau :|. injectii bla bla.
uite ai un site cu multe siropele :d si sunt bune si le gasesti http://www.pcfarm.ro/subcateg/2955/Tuse
Sper ca te-am ajutat :*:*
Insanatosire grabnica!

| culdarebeca200_7072 a răspuns:

Pai am auzit ca trebuie sa sbei ceai cald da sa fie un pic fierbinte si ca atunci isi face efectu iar daca nu o ridiche scobita si pui miere in ea si nu-i rea deloc serios eu am incercat sper ca te-am ajutathappy:*