| Georgetlmn334e2 a întrebat:

Am nevoie de reteta ca sa imi cumpar sirop de tuse care contine dxm de la farmacie?(sunt racit dar nu vreau sa ma duc la doctor)DAU FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da, se dă doar cu rețetă.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ceai din coaja de ceapa, cu coji de nuci, și boabe de porumb in el. Sa fiarba la greu. E baubil. Și e exceptional la tratarea tusei. Te asigur! E mai bun ca orice sirop de tuse.

| cristi202 a răspuns:

Dar nu cumva ai nevoie pentru alte chestii?winking

| sweetys a răspuns:

Siropul fara dxm iti sta in gat? Du-tela farmacie si vezi

| Georgetlmn334e2 explică (pentru sweetys):

Afectează sanatatii celelalte chestii si mi s-a mai întâmplat sa am experiente proaste

| IceRope a răspuns:

"Succesuri"!