| IoanaMra a întrebat:

Cum sa fac sa ma racesc? Intrebare tampita. dar, nu am mai fost racita de 5 ani x_x! Am incercat tot ce se presupune ca te raceste. Dar nici un rezultat. Vreau sa racesc, nu radeti, e foarte nasol sa nu fi racita de 5 ani! sad Am iesit uda de la dus afara pe vreme rece.si degeaba. Chiar asa sistem imunitar puternic am? crying Pls.cateva litere de ajutor! big grin (Nu faceti misto ca nu e cazul! happy ) Funda si vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca ziceai ca vrei sa te ingrasi sau sa slabesti, te intelegeam.Dar sa doresti sa te imbolnavesti?

| Tourniquet a răspuns:

Uite, eu de exemplu racesc foarte repede. Nu stiu ce idei sa-ti dau, dar e foare nasol pentru ca faci rosu in gat, te doare gatul rau, tusesti, stranuti, ai febra. Pe mine ma dor ochii, capul, ametesc uneori. E foarte nasol, crede-ma! Nu-ti dori asta.

| DianaScorpio a răspuns:

Nu rad, ci ma mir de ceea ce iti poate capul. Tu in loc sa te bucuri ca ai un sistem imunitar puternic incerci singur/a sa iti faci rau?

| camryn a răspuns:

Eu iau vit. C ca sa nu racesc si tu...raised eyebrows E ciudat sa vrei sa racesti asa, dintr-o data. Ce problema ai tu de fapt? Ca degeaba nu ti-a venit tie ideea asta... thinking
PS: oricine ar vrea sa aiba un sistem imunitar ca al tau, sa faci orice si sa nu racesti laughing

| filaret03 a răspuns:

Mananca inghetata vreo 5 inghetati pea apa ff rece si dupa aia du-te si fa 1 dus ff rece si dupa ce termini dusu pune gheata pe tine

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

...Asa si? Nu inteleg, la ce iti foloseste daca te imbolnavesti singura? Bravo tie, ai un sistem imunitar dezvoltat! Nu te " racii singura" ca risti sa faci ceva mai grav.Stai in banca ta, vorba aiawinking

| furios4you a răspuns:

E periculoasa aceasta operatie de expunere a organismului si de slabire voluntara a lui. daca iti slabesti organismul prin tot felul de metode idioate, risti sa te imbolnavesti de ceva mai grav.

| BubblesDoubleS a răspuns:

Altii nu stiu cum sa scape de boala, iar tu? Tuuu?surprise
Oh doamne, de ce sa te imbolnavesti? Daca vreis a scapi de temele sau orele de la scoala prefate ca esti bolnava. In cazul in care esti buna actrita.
A...ca sa iti creasca temperatura mananca creta! laughing)A incercat o prietena si a mershee hee.
Nu incerca sa te imbolnavesti. Ai imunitatea puternica vad, e un avantaj fata de altii.

| IoanaMra explică:

Carmyn nu mi-a venit nimic.doar ca simt ca innebunesc!

| ionutz03 a răspuns:

Sa racesti.sau sa te racesti? e o diferentahee hee

Răspuns utilizator avertizat
| alex15ccc a răspuns:

Sa racesti.sau sa te racesti? e o diferenta hee hee

| 1n3x a răspuns:

Iesi naked afara cand ploua

| treideca44 a răspuns:

O M G...cum sa iti doresti asa ceva? daca nu ai racit de 5 ani inseamna ca ai si uitat cum e.Sti vorba aia! ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se intample.Si nu e deloc ceva super atunci cand racesti, ba din contra, e ORIBIL. Deci mai concret, vrei sa nu dormi noptile din cauza tusei si din cauza nasului infundat? Baga-ti doua servetele in nas si incearca sa dormi cu ele (asa e cand racesti) Iti spun sigur ca nu o sa mai vrei sa racesti apoi.

| EmilyEmi a răspuns:

Asteapta sa vina iarna si iesi afara in pantaloni scurti si in maieu apoi incepe sa te rostogolesti prin zapada sau daca vrei sa incepi scoala racita puneti un pahar mai mare de suc sau apa cu 10-15 cuburi de ghiatabig grin si apoi mananca o caserola de inghetata.mai alearga si u cu gura deschisa ca sa faci in gat sau stai in maieu si in pantaloni scurti pe ploaie afara.Credema toate ideile merd happyhappy

| Abbii a răspuns:

De ce ai vrea să răceşti, nu înţeleg... este foarte bine că eşti sănătoasă! Oricum, dacă tu chiar vrei...
Deci:
- Mănâncă îngheţată rece, de la congelator.
- Pune pe cineva să te stropească cu apă [ eu am răcit făcând paparuda laughing ]
- Fă duş cu apă rece apoi ieşi afară în haine subţiri
- Culcă-te cu geamul deschis
Sper că te-am ajutat, baftă, drăguţă! :*

| Adrian292929 a răspuns:

Daca vrei sa racesti trebuie sa inghiti sau sa dizolvi o bucata mica sau mai mare de creta alba. asa vei face febra si vei raci in cateva ore.

| paumary0916 a răspuns:

Inseamna ca ai sistem imunitar ft. bun...mananca nesanatos...ca sa-ti distrugi peretele imunitar si te racesti mai repedetongue

| Marrainna97 a răspuns:

Chiar nu stiu cum sa te ajut. da' crede'ma nu este ceva placutt... eu intru foarte dess in spital pentru ca ma racesc mereulaughing. deci m-am saturat. dar daca tot vrei sa fii racita stai o zi sau 2 fara sa mananci. fara sa bei apa. si sa dormi cat mai putin. pentru ca asta scade imunitatea... si crede-ma te va ajutawinking:*. dar mai bine nu ai nasol sa fiii racita