| Ripqer a întrebat:

(sa nu radeti sau sa faceti misto...)
Am nev de putin ajutor
Am bratele putin subtiri si as vrea sa stiu cam sa le ingros (fac flotari, abdomene si cu greutati pentru maini si asta cm de 5 saptamani incoace si degeaba va rog spuneti-mi cateva exerciti pentru asata) Funda

5 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Pai asculta la mine.
Trebuie sa iti faci un program pentru cresterea in masa muscuculara pentru brate.
Ca sa ai brate mari trebuie sa lucrezi bicepsul si muschiul opus care este tricepsul.
Ai putea face asa:
Pentru biceps faci exercitiile urmatoare(ai nevoie de gantere si o haltera si un bara pentru tractiuni)
Pentru biceps faci urmatoarele exercitii:
Tractiuni cu priza ingusta
Flexii cu ganterele
Flexii cu haltera(daca nu ai haltera ajung si doar doua exercitii)
Pentru triceps faci:
Flotari la paralele(un exercitiu grozav pentru masa musculara)
Impins cu haltera cu priza ingusta.
Extensii cu gantera la ceafa.
Nu uita sa lasi minim 3 zile intre antrenamente.
Deci daca luni faci programul asta pe urma nu il mai faci marti, il faci joi sau vineri(sa apuce muschiul sa se reface.

| Ripqer explică (pentru MioaraParalescu):

Deci nu trebuie sa fac zilnic exerciti si altele, o data la cateva trebuie?

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Ripqer):

Nu daca faci zilnic nu o sa ajungi la nici un rezultat.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
In primul rand nu este nimic de ras in asa ceva. Apoi, ca sa raspund la intrebare, da este nevoie de putin sport pentru dezvoltarea muschilor, in general cu greutati pentru maini.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes si sanatate iti doresc!

| Luchius a răspuns:

Niste proteine in plus nu strica, intr-o luna nu se vede diferenta semnificativa oricum, continua tot asa.