| Y3aaHH a întrebat:

Sunt cate unii care nu racesc aproape deloc, parca nu se lipeste raceala de ei, se imbraca subtire, ies in frig cu capul ud si nu patesc nimic. De ce? Care este cauza? Cum pot sa-mi fac si eu un sistem imunitar puternic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xgd a răspuns:

Aia au imunitatea puternica.Eu folosesc de la farmacie niste capsule Baraka pe baza de cimbru negru, iau 3 luni, dupa fac o pauza de 3 luni si tot asa. Iau de la 6 ani si ma imblonavesc foarte greu.

| DidiLovesYou a răspuns:

Buna!
Persoanele respective au o imunitate foarte puternica.
Pentru ati marii imunitatea poti cere de la farmaci niste vitamine sau calciu nu stiu sigur.
Sper ca te-am ajutatbig grin

| JustDoIt456 a răspuns:

Salut.
Asa sunt ei mai puternici. Au imunitate. Mama imi zicea sa fac exercitii fizice sa ma intaresc si imi dadea vitamine.

| BuBu2006 a răspuns:

Au o imunitate f. buna, incearca sa te tratezi cu mediacemente naturiste si va fi mult mai bine, iti spun pe propria piele, nu am mai racit de un an siiii... dupa ce am luat med.astea!